Systém táhel Protah

Systém táhel Protah

Od roku 2014 jsme držitelem ochranné známky a průmyslového vzoru PROTAH, pod kterým dodáváme systém konstrukčních ocelových táhel a jejich doplňků pro pozemní a inženýrské stavby.
Systém lze použít pro stavbu elegantních lávek a mostů, pro různé typy střešních konstrukcí, stožárové stavby, sportovní stadiony a obdobné pozemní stavby. Uplatňují se ale také v interiérech, jako jsou například letištní haly, autosalony, obchodní střediska či různé reprezentační prostory, kde je vyžadován vysoký estetický a architektonický účinek stavebního díla. Systém PROTAH je oblíben pro svoji jednoduchost, moderní estetický vzhled a snadnou montáž.

Táhla jsou dodávána ve dvou pevnostních řadách - PROTAH S355 a PROTAH S460. Systém umožňuje rektifikaci délky táhla v závislosti na použitém typu a volbě doplňkových dílů. Táhla se skládají ze standartních dílů, ale jeho využití lze rozšířit vhodným použitím doplňkových nebo atypických prvků.

Táhla jsou navržena a odzkoušena dle normy ČSN EN 1993-1-11 na účinky statického i dynamického zatížení a výroba se řídí požadavky normy ČSN EN 1090 ( Osvědčení o shodě řízení výroby dle ČSN ISO 1090-1:2009+A1:2011). Táhla jsou navržena, tak aby vyhovovala požadavkům předpisu ŘSD TKP 19A, TKP 19B a TKP 20.

Díky zázemí předního dodavatele ocelových mostních konstrukcí na území ČR jsme schopni zajistit dodávku táhel od návrhu, přes výrobu a povrchové úpravy až po samotnou montáž včetně dodávek atypických prvků dle specifických požadavků zákazníka. V případě požadavku zákazníka provádíme předepínání a tenzometrické měření napětí v táhlech.
Táhla standardně v těchto povrchových úpravách - žárově zinkovaná, galvanicky zinkovaná, s vícevrstvými nátěrovými systémy, duplexními nátěrovými systémy, protipožární nátěrový systémy.

Bližší informace o systémových konstrukčních táhlech PROTAH naleznete v našem produktovém katalogu, který Vám bude na vyžádání zaslán nebo je ke stáhnutí na našich webových stránkách www.protah.cz

Ing. Petr Šťasta

Systém táhel Protah
Brno-Holiday Inn

Systém táhel Protah
Lávka Brno-Hněvkovského

Systém táhel Protah
ZOO Ostrava

Systém táhel Protah
Kulturní dům LaRitma

Systém táhel Protah
Praha-Západní město